Глава 5 ПРИЧИНА СУДУ

Глава 5

ПРИЧИНА СУДУ

(Езекиїла, глава 22)

Єгова передав увесь суд своєму улюбленому Сину Ісусу Христу і уповноважив Його повною владою для виконання Його судійських рішень. (Йоана 5:22,27) У зв’язку з судом над «Християнськими народами» Господь доручив своїм вірнопідданим на землі певні обов’язки. Езекиїл відображав цей відданий клас і до нього сказав Єгова: «Ти ж, чину чоловічий, чи хочеш судити, судити город криваво провинний? Оце ж виткни їм всі гидоти їхні». (22:2) Таким чином останку Божому на землі було доручено обов’язок або завдання вказувати на те, чому суд Господній повинен відбутися над «Християнськими народами», а особливо над духовенством та зв’язаними з ним можновладцями. Бог не бажає, щоб «Християнські народи» мали яке-небудь оправдання і могли сказати, що вони не мали нагоди про це дізнатися.

З часу світової війни представники Сатани заміреним і організованим чином намагалися перешкодити тому, щоб публічно було проголошено що-небудь, що могло би викликати «суперечку щодо віри» або «релігійну суперечку». В усьому «Християнському світі» було здійснено намагання погодити католиків, протестантів, Жидів та іновірців; але всі ці заходи властиво спрямовані проти вірних свідків Божих. Знаряддя Сатани переконали власників публічних залів відмовляти у їх ви найманні для проголошення Біблійної правди.

Духовенство застерігало і погрожувало власникам та керівника радіостанцій, і тому вони використовують весь свій вплив на те, щоб перешкодити тому, щоб за допомогою радіо було повідомлено післання про Царство Боже і про причину виконання Божої пімсти зіпсованим «Християнським народам».

Ці прислужники Сатани намагаються вибачити і оправдати свої дії тим, що вони кажуть, начебто слід уникати всіх спірних питань. Вони бояться виступати, і тому вони намагаються перешкодити проголошенню правди. Деякі, які колись увійшли в угоду, щоб чинити Божу волю і були осяяні правдою – багато з них були в позиції вибраних старших – і все ще стверджують, що перебувають у Божій милості, хоча були невірні Йому, наполягають на тому, що не повинно бути сказано нічого, що могло б змусити духовенство до словесної суперечки. Справжня причина яка ховається за цим, є стремління Сатани тримати людей в незнання про правду. Післання Слова Єгови не є спірним і не проголошується для того, щоб викликати словесні суперечки. Як і правда воно не може оспорювати ся. Це післання правди звичайно є важливим для всіх, хто хоче жити. Ніхто не матиме вічного життя, спершу не отримавши нагоди сприйняти правду і, після того, як правда буде сприйнята, стати послушним їй. Це є післання Бога, а не людини, і жодна людина не може відсунути його від себе, не завдавши собі великої шкоди.

Отже Сатана використовує своїх представників на шкоду народу. Це післання правди є застереженням для володарів і управителів, щоб вони дізналися, що повинно статися, щоб ті, які хочуть зважати на це післання і служити Богу, могли перейти через великі нещастя, які невдовзі спадуть на світ. На помазаний Божий народ покладено відповідальність за проголошення цього післання, і він не може уникнути цієї відповідальності. Вона закінчиться лише тоді, як він вірно виконає свій обов’язок.

Через свого пророка Ісаію (24:5) Єгова коротко пояснює причину, чому «Християнські народи» судитимуться і будуть засуджені. Він показує, яким буде кінець тих нахаб, які йдуть погибельним шляхом: «Тим то пожере прокляття землю і живучі на ній відберуть кару; за те попалені осадники землі, й не багато зостанеться людей – земля опустіє дощенту, й мовби злуплена буде, бо Єгова вирік се слово» (Ісаія 24:3,6) Представлена Ною вічна угода проголошує святість людського життя. Цю угоду багато разів зламали «Християнські народи» і кожна їх частина, несправедливо проливши людську кров. Божі закони про поклоніння і служіння Єгові, викладені в Святому Письмі Ісусом і Його вірними апостолами представлені вибраному зібранню. «Християнські народи» змінили ці заповіді і на їх місце впровадили ідолопоклонницький культ. Божі закони про чесні, справедливі і достойні вчинки викладені в Біблії. «Християнські народи» порушили кожен з цих законів і вчинили тяжкий злочин, який тільки можна собі уявити.

Криваві і неправедні вчинки «Християнських народів» перечислені Езекиїлом в двадцять другій главі, особливо у віршах 3, 4, 6 і 13. Ті, кого Сатана призначив на високі посади у своїй організації і зробив володарями у «Християнському світі», особливо виділяються у вчиненні злочинів. Вони намагалися сховатися за релігійною формальною сутністю, що начеб то це чинилося в ім’я Бога і Христа; і Єгова, розгніваний через їх лицемірність та інші злочини, якими було обернено Його ім’я «Християнськими народами», і тому Він говорить до них: «Я аж сплеснув руками з гніву на захланність твою, що така явна в тобі, та на кроваві провини, що діються в тебе. Чи видержить же серце, чи будуть досить кріпкі руки в тебе тоді, як Я почну мою роботу проти тебе? Я, Єгова, сказав се й справджу». (22:13, 14).

Правда, що Єгова є Бог і що настав час покласти край беззаконності, котра повинна бути проголошена: «Єгова справедливий Бог се живий Бог і віковічний цар. Од гніву Його тремтить земля, і погрози Його не здоліють видержати народи. Оце ж кажіть їм: боги, що не сотворили неба й землі, позникають із землі і з-під неба». – Єремія 10:10, 11.

«Християнські народи», а особливо їх духовенство та визначні із їх стада обманним шляхом присвоїли те, що належало простому народу, вони пригноблювали їх і продовжують визискувати їх; вони били і переслідували, погано поводилися з народом Божим і принесли великий позор, велику ганьбу імені Єгови: «Но встав Господь на суд – Він стоїть, щоб судити народи. Яким правом притіняєте ви люд мій і топчете вбогих? Говорить Єгова, Господь сил небесних». (Ісаія 3:13, 15) «Християнські народи» посіяли серед язичеських країн виродження і нечестивість так, як Бог наказав написати пророкові Езекиїлу: «І зробиш сам себе гидним в очах народів, і зрозумієш, що Я – Єгова». )Езекиїл 22:16) Наміром Бога є дати знати про себе і викрити беззаконня. Якщо б Він цього не зробив, то хто зневажає Його та Його закони, не зможуть взнати, хто є Єгова, і не знатимуть, що Він не схвалює беззаконня. Заради свого імені Він буде судити зло і відплатить йому за все. Його ім’я повинно бути оправдано.

Єгова посилає свого улюбленого Сина до храму, щоб виконати суд і зробити справу плавильника і очищувача: «Сину чоловічий! Дом Ізраїля зробився в очах у мене жужелицею; всі вони – мідь, цина, залізо й олово в печі; жужелицею з срібла поробилось». (22:18) Згаданий тут дім Ізраїля відповідає «обидвом домам Ізраїлевим», для яких помазаний цар Божий став «каменем спотикання» і «скелею, об яку спіткнуться». (Ісаія 8:14, 15) Після того, як буде виконано справу очищення, виявиться, що «Християнські народи» складаються лише зі шлаків. Справа плавлення або очищення відкриє і відокремить клас останку; також і «велика громада» у певний час стане на стороні Господа, триматимуться біля нього так близько, як тільки можна, і шукатимуть смирності і справедливості; «вівці» будуть цілковито відокремлені від «козлів2; і те, чим раніше володіли «Християнські народи» і що порівнюється зі сріблом, буде переплавлено на шлаки. – Ісаія 1:21, 25.

Бог виллє свій гнів на «Християнські народи», і вони будуть знищені. «Тим же ось як говорить Господь, Єгова: за те, що ви всі поробились жужелицею, позбираю вас в Єрусалим. Так само, як у піч кладуть срібло й мідь і залізо й олово й цину вкупі, щоб роздувати на них огонь і їх розтопити, так і Я позбираю вас у гніві мойому й у досаді моїй та й розплавлю вас». (22:19, 20) Коли Навуходоносор пішов у наступ проти Єрусалиму, без сумніву багато жителів навколишніх земель прийшли у столицю з менших міст і передмість, щоб знайти там притулок, і таким чином їх було набито битком, або накопичено в плавильному тигелі, як руду, щоб потім переплавити їх. Тепер, скинувши Сатану з неба і переповнивши народи страхом, Господь спричинився до того, що «організована релігія» намагається знайти притулок в оплоті сатанської організації, яка вже приготовлена до загибелі. Вони подібні до бур’янів, які зв’язані в пучок, щоб їх спалити. Таким чином їх приведено в становище, коли вони можуть бути знищені вогняною досадою Єгови, і всі вони подібно жужелиці повинні бути знищені. «Як жужелицю, так відгорнув Ти всіх беззаконників землі, тому люблю я свідчення твої». (Псальма 119:119) «Відділи жужелицю від срібла, і вийде у срібляника (чистий) посуд». (Приповістки Сол. 25:4, 5) Пророцтво частково сповнилося у 606 р. до Хр., коли було зруйновано Єрусалим; а повністю воно сповниться тоді, коли Бог розпалить вогонь свого гніву над «Християнськими народами». (Софонія 3:8; 2 Петра 3:7-10) Таким чином пророцтво протиставляє лицемірних безбожників діянню відданих Богу. Зібрання мнимих християн в «Організований Християнський світ» відбувається на той самий час, коли Бог збирає свій останок до Христа і веде цих вірних у Сион, у Його організацію. Мнимих же збирають для знищення, а вірний останок збирають до Господа, щоб там зберегти їх і охороняти для служіння Єгові.

Таким чином, зібрані для служіння вірні мають обов’язки і привілеї проголошувати справедливий Божий вирок і причину Його виконання. Єгова дасть нагоду пізнати Його ім’я, і Його останку дано привілей проголошувати Його суд і давати свідчення, щоб Його ім’я стело відоме. Деякому це може здатися нерадісним обов’язком, але для тих, хто любить Бога, ніщо, що робиться по велінню Єгови, не може бути нерадісним обов’язком. Для тих, хто не любить Господа Бога, післання звучить не особливо радісно, але для тих, чиїм бажанням є брати участь в оправданні великого імені Єгови, ця звістка сповнена радості.

Отже Єгова говорить про занечищений Єрусалим і Юду і наказує своєму пророкові, говорити до них: «Сину чоловічий, промов до нього: ти не освітлена нічим земля (інший переклад: неочищена), не скроплена дощем в день гніву». (22:24) Ці слова також спрямовані проти «Християнських народів». У 1918 році прийде день гніву Божого, і той рік зазначив кінець праці церкви Ільї. «Християнські народи» не були очищені; і їх так зване «духовне пробудження» після світової війни, яке породило Лігу Народів, мирні пакти і комісії по злочинах, які повинні були очищати «Християнські народи», в жодному випадку не очистили їх. «Християнські народи» є висохлими і подібними до сухої і потрісканої землі. Небеса Єгови стали для «Християнських народів» наче мідь, і прокляття, яке Єгова виповів Єрусалиму, стосується і «Християнських народів»: «І стане міддю твоє небо, що над головою твоєю, і залізом земля, що під тобою. Замість дощу сипатиме Єгова на землю твою порохами та піском: з неба падатиме се на тебе, поки не згинеш». – 5 Мойсея 28:23, 24.
Категория: Оправдання. ТОМ-1 | Добавил: ARAMIC (13.12.2011)
Просмотров: 631 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *: