Їх гидоти

Їх гидоти

(Езекиїла, глава 16)

Єгова вказав своєму пророкові Езекиїлу оповістити місту Єрусалиму про їх гидоти. Це представляло вірний клас слуг, який оповіщає «Християнству» його гидоти перед їх очима. У шістнадцятій главі пророцтва Езекиїла показано важкі гріхи самовпевненості. В ній показується, як самовпевнені відпадають від Бога, як інші, що стоять поза ласкою Божою грішники і погани зневажаються; і що Божим виразним наміром є повернути зневажених назад в свою милість. Єгова приказав Езекиїлу слідкувати за історією Єрусалиму спочатку, відкрито, «щоб гріх був міри грішний через заповідь». (Римлян 7:13) Потім гріхи Єрусалиму розширювались: «Сину чоловічий, вияви Єрусалиму його гидоту й промов: Так говорить Господь Єгова до Єрусалиму: Сину чоловічий, твій корінь, і твоє походження із землі Канаанської, батько твій – Аморій, а мати Гетійка». (16:2,3) Це пророцтво знаходить ще сильніше застосування на «Християнському світі» Канаан був проклятим серед внуків Ноя. (1Мойсея 9:25) Назва країни Канаан означає «принижений» і зображує стан проклятого приниженого роду людського, з якого Господь вибирає свій народ. Цей стан показує Його народ як «від природи гніву… як інші». (Єфесян 2:3) Єрусалим був початково Канаанським містом і названий «Євузіївським містом» (інший переклад Євузії або Га-Євузії), це є «Єрусалим». (Ісус Навин 18:28) «Євузії – жителі Єрусалиму – дітей Юди не змогли вони вигнати; і Євузії живуть з дітьми Юди в Єрусалимі по сьогоднішній день.» Цей текст св. Письма мав силу, поки Давид не зайняв місто. (2 Самуїла 5:6-9) Як Аморії, так само Гетії були нащадками Канаана, а потім Канаанії. «Від Канаана родилась Зидон, його перворідень, і Хет і Євусія та Аморія і Гергасія». (1 Мойсея 10:15,16) Гетії були нащадками Хета, а цей був Канаанський. Хетії були нащадками Хета, а цей був Канаан. Це був Хет, від якого Авраам купив Махпелову печеру, яка була розташована перед Геброном, це доказує, що Хети мали в посіданні поле. (1 Мойсея 23:3-20) Назва Аморії означає «житель гір» або «жителі висот». «І Я вигубив перед очима в них Аморея, високого, мов той кедр високий, а як дуб сильного; Я затратив його плід від вершка до кореня внизу». (Амоса 2:9) Назва Гетії означає «огидний» або «жахливий».

«Тому говорить Езекиїл до Ізраїля: Твій батько був Аморій, а твоя мати Гетійка». Обоє були нащадками Канаана і були поганами; з тої причини над їх місцем проживання над Канааном тяжіло прокляття і в очах Божих вони були заплямовані і нечисті. Це був стан міста, коли Єгова вибрав місце, де лежав Єрусалим, місцем знаходження для своєї зразкової організації. Тому Езекиїл описує це місце як новонароджену, залишену дівчину, а саме, такими словами: «Щодо твого народження, до того дня, як ти родилась, ні пупка тобі не обрізано, ні водою тебе не омито, ні сіллю не натерто і в пеленки не повито. Нічиє око тебе не пожалувало, щоб із милосердя хоч одно з цього всього тобі зробити, тебе викинуто в поле з огиди на твоє життя, в цей день, коли ти народилась». – 14:4,5.

Після того сповіщає пророк, що Єгова проходив мимо і помітив це місце, порівнюючи його з народженою, забрудненою і немитою дівчиною і що Він взяв її і привів в порядок: «І йшов Я мимо тебе і побачив, як ти тремтиш в твоїй крові, і говорив Я до тебе: Хоч ти й в крові – жий! Так Я сказав тобі: Живи в твоїй крові! Десятки тисяч як тих рослин в полі, наплодив Я тебе; і виросла ти і стала великою й досягла принадної вроди; позаокруглювались груди в тебе, і волосся твоє виросло густе; але була ти ага і невкрита». – 16:6,7.

Єгова спрямував своє око на місце (місце своєї зразкової організації), де Він хотів дати можливість пробувати тут своєму імені. «Земля, що йдеш до неї, щоб зайняти її, це земля з горами і долинами, п’є вона воду з дощу небесного; ця земля, про яку дбає сам Єгова, Бог твій; постійно очі Єгови спрямовані на неї від початку року до кінця року». (5 Мойсея 11:11,12) Коли очі Єгови відшукали і оглянули Канаан, в той час помітив Він Євузіїв в посіданні місця, де Він хотів спорудити Єрусалим; і побачив, що Євузії опоганили землю і заповнили своїми зіпсутими поступками. (3 Мойсея 18:3,25) Ісус Навин спалив Гай і перетворив його купу попелу і пустиню і це саме зробив він з Єрихоном. (Ісус Навин 6:24,26) Коли Давид захопив місто Євузіїв або Єрусалим, проте йому не приказано Єговою ломити мури і будинки і перетворювати їх у пустинну купу руїн. Він дозволив, щоб місто залишилось, щоб тільки замінити їх власників і їх уряд. Через Божу ласкаву доброту початково поганське місто мало виростати від раннього дитинства до зрілості і стати святим містом: але ти була «ага і невкрита». Бог зв’язав своє ім’я з ним і зобов’язав народ Ізраїля непорочно шанувати Його Ім’я.

Категория: Оправдання. ТОМ-1 | Добавил: ARAMIC (13.12.2011)
Просмотров: 747 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *: