ЧОМУ ЦЕ ДОПУЩЕНО?

Езекиїл проголошував пророцтво тридцять другої голови приблизно два місяці, після чого його німота скінчилася і його уста відкрилися, коли прийшов втікач з Єрусалиму і приніс йому звістку, що місто впало, пророк завершив це особливе предсказання таким післанням Єгови: "Бо я й розширю страх мій на землі живих і ляже Фараон і вся многота його серед необрізаних, побитих мечами, говорить Господь Єгова".  — 32:32.

Сьогодні, коли у світі панує багатство страждань і лиха, багато людей ставлять питання: "Чому ж велике підприємництво має визискувати і пригноблювати народ? Коли Єгова є Бог справедливості і любові, чому Він не перешкодить цьому пригнобленню? "Вони питають також: "Чому Бог дозволив Сатані обманювати (засліплювати) людей і створити таку жахливу організацію для пригнічення народу? Чому Бог допустив, щоб Сатана приніс людству на протязі всіх цих століть стільки зла і нещастя?"

Правильну відповідь на це питання можна одержати лише тоді, коли ми пізнаємо велике спірне питання, яке існувало такий довгий час і яке назавжди повинно бути вирішено. Це спірне питання обертається навколо Слова і імені Єгови. Чи Бог є справедливий і чи Його ім'я є достойне всякої похвали? Це питання слід вирішити правильно. Єгова показав цю справу своїм остаткам в такому ясному світлі, що вони не можуть мати жодного сумніву; скоро Бог дасть і іншим повну ясність про це, щоб всі знали, що Він один є правдивим і Всемогутнім Богом, від якого йде життя. Бог не допустив зла для того, щоб навчити людей. Він в жодному випадку не міг брати участі в цих мерзотних справах. Бог створив Люцифера як звершену істоту і воздвигнув його на високе становище. Однак Люцифер збунтувався і заявив Єгові, що Він не може поставити людей на землі, що будуть завжди і за всіляких обставин вірні і віданні Богу. Люцифер не тільки заявив, що Бог є неправдомовцем, а й оспорив те, що Бог є Всемогутній і ім'я Його славне. Так Люцифер, якого з тих пір названо Сатаною, дияволом, став противником Бога; і як Сатана він дійшов у своїй беззаконності до крайніх меж; і Господь дозволив йому йти, поки не надійде встановлений Богом час, щоб доказати, що Єгова є Всемогутній. Пророк Езекиїл особливий наголос кладе на те, що Єгова є Бог.

Фараон, цар Єгипту, без сумніву представляє Сатану-Диявола. Божий народ якийсь час перебував в Єгипті, і Фараон та інші Єгиптяни пригноблювали їх під час перебування там. Фараон розбудував майбутній торгівельний механізм, за допомогою якого він пригноблював і визискував народ. він робив людей рабами і нажився за рахунок їх неоплаченої праці. Для підтримки своєї торгівельної влади він звів також мілітаристську машину. Фараон, цар Єгипетський і весь його народ представляють Сатану-Диявола і його могутню організацію, які пригноблювали і визискували народи землі і особливо слуг Єгови. пророку Езекиїлу було сказано промовити: "Бо Я розширю страх мій на землі живих". Інші перекладачі передають ц слова так: "Я терпів [не перешкодив] його страху, в країні живих". (Ротергам; англ.) це повинно означати, що фараон представляє створіння, яке Бог початково створив, але яке внаслідок свого звернення до беззаконності стало зіпсутим. Люцифера було поставлено на землю живих; але через свою беззаконну жадібність він перетворився на Сатану, у старого змія, дракона і диявола. Це була Божа воля на те, щоб люди займалися торгівлею між собою, але справедливим і чесним чином. Однією з перших вимог Бог до людей є те, що вони повинні поважати закон. (Михей 6:8) однак Сатана зіпсував увесь хід торгівельного обміну. Він розпочав свою торгівлю людськими істотами. Сатана і його агенти зробили торгівлю найбільш беззаконною і пригноблюючою справою на землі, а саме через свою жадобу володіти тим, що по праву належить іншим. Сатана і його представники в жодному випадку не торгували чесно. Отже, фараон і весь натовп його прибічників представляють Сатану і його пригноблюючу організацію, яка змушує народ несправедливим чином працювати на себе, відбирає у нього його права і його майно і тяжко пригнічує його.

Пр. Фараона і його натовп писано: "Нині бо постягти тільки руку мою, щоб ударити тебе і люди твої чумою, так би зник єси з землі. Та тільки про те щадив тебе, щоб на тобі показати потугу мою, і щоб ім'я моє проповідано по всій землі".  — 2 Мойсея 9:15, 16.

Ці слова з великою силою стосуються Сатани і його організації. В першу чергу це стосується Сатани. Звернення Фараона тут є постілки, поскільки він лише представляє Сатану. Слід мати на увазі, що текст Св. Письма не говорить ні тог, що Бог створив Сатану і підтримував його беззаконня, ні того, що Він створив Фараона і схвалював його мерзотність. Інші переклади звучать так: "Але Я навмисно залишив тебе жити, щоб показати на тобі мою силу. І щоб ім’я моє славилось по всій землі" (Менге). "Але Я тому дозволив тобі залишитися, щоб Я показав тобі мою владу, щоб моє ім'я возвишалося на всій землі" (Леєзер; англ.). 

Категория: Оправдання. ТОМ-2 | Добавил: ARAMIC (13.12.2011) E
Просмотров: 510 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *: