НАВУХОДОНОСОР

Ніхто не може бути прикладом Ісуса Христа Царя царів, який є посвячений Єгові Богові. Однак, непосвячену Богу людину можна було використати для відображення способу, який Бог здійснює свої наміри. Навуходоносор, цар Вавилонський, зруйнував Єрусалим. Він був володарем Вавилонської світової держави. Він був представником Сатани,бога цього світу, і так, як він був наймогутнішим і світі, він був царем знищення організації Сатани, із цієї причини він представляв Ісуса Христа, який після закінчення деякого часу став повновладним паном світу, якому належить право панувати, і який тому є Царем царів. (Псальма 110:1, 2) До цього часу Ісуса Христос не мав Царства, хоч Він і був цього світу, але при цьому Сатана був би визнаний Господом як володар світу. Єгова забрав від Сатани право панувати над світом і дав йому своєму Помазанику, і це відбулося в гармонії з правилами,які встановив Він сам.  — Маттея 25:29; див. "Світло", Том 2, стор. 324.

Отже Єгова прослуговувався царем Навуходоносором, щоб відобразити Його Правительство яке Він хоче застосувати проти організації Сатани. Навуходоносор зруйнував Єрусалим і взяв в облогу Тир. Цим він відобразив той факт, що Єгова спочатку знищить "Християнські народи", а потім всю решту організацію Сатани, і це Він зробить через Царя царів Ісуса Христа. Єгова наказав пророку Езекиїлу пророкувати проти міста Тир стародавніх часів; це пророцтво стосується і новочасного Тиру і звучить так:"Так бо говорить Єгова Бог: Ось, Я нашлю од півночі Навуходоносора, царя Вавилонського, царя над царями, проти Тиру із кіньми й колесницями й їздецями та з цілим роєм народів. Він вирубує мечем дочерні міста твої, побудує проти тебе облогові башти,насипле вал кругом тебе й поставить щити проти тебе; А до мурів твоїх прикотить тарани й порозвалює сокирами башти твої. Від роїв коней його покриють тебе порохи, від стуку їздеців і коліс і колесниць тремтітимуть мури твої, як він входитиме в ворота твої, так як входиться в опанований город. Кінськими копитами повитоптують улиці твої, повбиває мечем людей твоїх, і повалить на землю пам’ятники сили твоєї. Інший переклад : твої горді статуї] . І порозхапують скарби твої, пожалкують скарби товарів твоїх,порозвалюють мури твої, порозбивають пишні будинки твої, і повкидають у море каміннє з них і сволоки, ба й румовища твої".  — 26:7-12.

Історія повідомляє , що Навуходоносор тримав місто Тир в облозі тринадцять років; але йому не вдалося підкорити його спосіб, як це описано пророком вище. Пізніше Олександр написав на місто і захопив його через сім місяців. Це мусить вказувати, що пророцтво відносно великої організації, представленої Тиром не повністю сповнило в дні Навуходоносора, а повністю сповниться в день , який називається Єгова. Сповнення пророцтва повинно бути нищівною справою Єгови через Ісуса Христа по відношенню до цієї чи інших частин організації Сатани. Місто або організація повинні потерпіти повне знищення; так Єгова заявляє далі через свого пророка:"І зроблю кінець гомонові пісень твоїх, і голосу цитр твоїх не буде вже чути. І зроблю тебе головою скелею, будеш порожнім місцем про рибалок до розтилання їх: не будеш уже наново відбудований, Я до, Єгова, сказав так, говорить Єгова Бог".  — 26:13, 14.

Ісус відвідав Тиру свій час, що показує, що місто тоді існувало (Маттея 15:21). Тепер воно налічує 6.500 жителів. Це доказує, що пророцтво, яке містить вирок, що написаний проти Тиру, повинно повністю сповнитися"останні дні" над організацією, що представлена старим Тиром. Отже, це повинно означати повне знищення сьомої світової держави, особливо, що стосується великого підприємництва на морі, яка опанувала торгівлею і була на її чолі, і що вона не повинна відродитися після Армогедона. Однак людям великого підприємництва повинно поводитися краще після їх скинення і в часи відродження, ніж духовним лицемірам новочасного Єрусалиму.  — Маттея 11:21, 22.

"Так говорить Єгова Бог Тирові: Хіба ж од гуку розпаду того, від стогнання ранених, коли посеред тебе лютуватиме побій, не потрясуться (сусідні) острови?" (26:15). Згадані тут "острови", здається, ясно представляють малих підприємців або торгівців корабельного торгового флоту сьомої світової держави, які підтримували стосунки з велетнями або з бандою великих торгівців і заключили з ними сприятливі договори. Після скинення останніх, острови або те  —менші торгівці будуть теж потрясе ні. Високі керівники і магнати або торгові велетні зазначені як "князі"; їх політика є спрямована на те, щоб визискувати людське море; пророк Божий говорить про них:"І посходять усі князі морські престолів своїх,і поскидають із себе царські плащі свої, й поздіймають мережану одіж свою, та й по вдягаються в дорожаннє; посідають надолівці, й що хвилі будуть здригатись та торопіти з-за себе. І голоситимуть про тебе, й промовлять про тебе; Як се ти повалився, ти ,що винирнув із моря [згідно англ. перекл.: населений морехідцями] [і зник з морів: паралельна Біблія та інші переклади], ти, славний городе, потужне на морі,- сам ти й осадники твої [всі їх мешканці; парал. Біблія},- ти, що всі поморяни тремтіли від тебе!"  — 26:16, 17.

Британія  — голово сьомої світової держави ухилилася від визнання свободи моря. Її флот є щитом і охоронцем великої торгівлі цієї світової влади, і він був пострахом для всіх, хто намагався займатися гендлем у великих вадах. Торговий флот сьомої світової держави робив можливим велике підприємництво як на воді, так і га суші. Тир, однак, представляв велику торгівлю, яка велася на водних шляхах, але ця морська торгівля тісно пов’язана з внутрішньою. Пророцтво Езекиїла говорить, однак, про них обох з двох різних точок зору.

 Бог Єгова вимете все, що було прокляттям для людства, і тільки слава Господня залишиться, щоб наповнювати землю. Як морська, так і внутрішня торгівля є прокляттям для людства і засобом прославлення людини; але присуд Божий про велике підприємництво є накреслений, і воно ніколи більше не відродиться. "Так бо говорить Єгова Бог: Як зроблю тебе безлюдним городом, таким як ті міста, що стоять пустками; як напущу на тебе повідь, як покриють тебе великі води, тоді зіпхну тебе то тих, що посходили в яму, до людей, що колись були, й зложу тубу в преісподнях земних, у вічних пустинях проміж тими, що посходили в яму, щоб ніколи тебе не оселено, а на землі живих явлю мою славу." (26:19, 20). "День бо Єгова сил небесних прийде на все горде й високомірне, та й на все, що високо несеться  — і все воно принижене буде,… І на ті кораблі Тарсийські, та на всякі прикраси їх принадні. І повалиться величність мужів і гординя людська нагнеться; один тілько Єгова буде високий в той день". (Ісаія 2:12  — 17) Господь цілком спустившись пригноблюючу торгівельну справу, яка було пострахом для людства, і пророк говорить про це:"О страшно спустошу тебе[ Я покладу кінець страхові;паралельна Біблія }, й не стане тебе: шукатимуть тебе, та не знайдуть по віки, говорить Єгова Бог".  — 26:21.

Коли в час воскресіння будуть пробуджені керівники і прихильники великого підприємництва, тоді вони відкриють очі і зрозуміють, що вже ніколи не буде торгівлі для визискування народів. Цей факт тішить тих, хто був визискуваний, пригнічений і пригноблений великим підприємництвом. "Тир побудував собі замки й намножив стілько срібла, як пороху, а золота, як на вулиці грязі. Та ось, Єгова Бог зробить його бідним і зломить силу його на морі, та й самого його пожере огонь".  — Захарія 9:3, 4. Ісуса Христос, великий Цар царів, знищить цей гноблючий інструмент Сатани і звільнить тих, що нуждаються. "Царі Тарсийські, і з островів, принесуть дарунки, заплатять Данилу царі Шеви і Севи. Перед ним поклоняться всі царі, йому служитимуть всі народи. Він бо спасе бідного, що о поміч кличе, і пригнобленого, що жодного помічника немає". (Псальма 72:10- 12) Під час відродження Сатани буде мертвим і також його організація буде знищена. Сатана ніколи більше не створить нової організації. Під час відродження, як вказує Св. Писання. Мужу, які мали справу з великим підприємництвом, будуть намагатися винайти спосіб, як втілити знову їх гнусні плани. Згідно з іншим перекладом. Господи говорить про це:"Я тебе знищу, і тебе більше ніколи не починні знайти"  — 26:21; згідно англійського перекладу.

Це стосується як самого Сатану, так і велике підприємництво торгівлі, яке він організував для пригноблення народу. Ті, які навмисно согрішили проти світла Царства будуть пробуджені в кінці тисячолітнього царювання Христа і тоді разом із Сатаною Будуть повністю знищені. Ті, які були обдурені Сатаною і согрішили у незнані проти Царства Господнього, скористають із нагоди тисячолітнього Царства Христа.

Категория: Оправдання. ТОМ-2 | Добавил: ARAMIC (13.12.2011) E
Просмотров: 661 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *: