ПРОТИ МОАБІЇВ

Ізраїльтяни, що також названо їх Жидами, були Господнім народом, яких Він покарав за їх невірність Йому і за їх хибкість відносно зробленої угоди. Жиди по відношенню до язичників були як довірені представники Бога. Оскільки Єгова дозволив тому статися, щоб Жиди були покарані від руки царя Навуходоносора, то були вони осипані насмішками язичеських народів, і казали ті язичники:Жиди є ніхто інший, як язичники. Вони були такої високої думки про свого Бога, а Він показав себе неспроможним захистити їх від нападу Навуходоносора.) Єгова наказав про це повідомити і вказав Езекиїлу написати: «Так говорить Єгова Бог: За те, що Моаб та Сеїр мовляли: От дом Юдин - як і інші народи! « (25-8) Те глумливе висловлення Моабіїв було не тільки ударом спрямованим проти Жидів, а й хулою і насмішкою над Єговою. Це було нагле втручання Моабіїв у справи Господа. Право покарати Жидів за їх злодіяння належало виключно Єгові, і повинно бути ясно, що це не було справою когось з організації Сатани вмішуватися у справи Бога або глумитися з них.

Так само організація створена Жидами і названа «Християнською» користується поганою славою останнім часом у тих , хто не вдає, що служить Богу. Вони бачать, як так звані «Християни» відреклися від Бога, і вони говорять в тому смислі, що Християни не є кращі за інших людей, що вони всі обманщики. І їх Бог не кращий за будь-якого іншого Бога. Так глумляться вони однаковою мірою з правдивого Ізраїля, як і з мнимих християн. Здається бути певним, що «організоване Християнство» користуватиметься серед народів землі ще гіршою славою, і що після знищення «організованого Християнства» всі, хто в дійсності служив Богові або стверджував це, будуть користуватися поганою славою у класу, представленого Моабієм. Це буде великий позор і глумлення з Бога Єгови. Ім’я Єгови буде, однак оправдано, і всі повинні прийти до того, щоб знати, що Він є Бог, і тому Він навідається до нинішніх Моабіїв і воздасть їм по заслугах.

«За те Я-починаючи від усіх пограничних міст, від краси землі, Бет-Ешимота, Баалмеона й Киріятаїму  — відкрию Моабів бік». (25:9) «Моаб» означає мойого батька», це значить «сім’я батька (матері)». Моаб був сином Лота від його старшої дочки. (І Мойсея 19:37) Моабії були недружелюбні до Жидів і жорстоко обходилися з ними, коли вони йшли в землю Ханаан, причому вони найняли предсказателя Білеама, щоб Проклясти Жидів. (4 Мойсея 22 гол; Михея 6:5) Моабії поклонялися Сатані-Дияволу в постаті ідола Хамоса. (І Царів 11:7; Єремія 48:7, 13, 46) Вони напали на Жидів, полонили їх і тримали вісімнадцять років у полоні. - Суддів 3:12-14.

Бог не допустив існування зла на землі з ціллю, щоб показати людям згубний вплив цього зла, однак Він допустив мати стичність свому народу з організацією Сатани, щоб дати їм нагоду доказати у випробовуванні, чи вони люблять Господа Бога чи ні? Ізраїльтяни мали стичність з язичеськими народами, і вони були наперед застережені, щоб стриматися далі від язичників, але вони не зробили цього. Їх стичність з язичниками дало їм нагоду доказати свою любов до Єгови. Також є Божий нарід, що оголосив себе готовим виконувати Його волю і йти слідами Ісуса Христа, як їх Учителя в світі, але не світа. Їх було настійливо застережено, триматися відособлено від світу, і закликано доказати свою любов і вірність Богу. Їм було роз’яснено, що дружба зі світом і втручання в їх плани є гидотною в очах Бога. Жили були невірні як нарід Божий і були за це покарані. Однак, були в той час і віруючі Жиди в країні, які різко обмежувались від ворогів своїх і які дотримувалися вірності Богу. Одночасно були також люди «Християнських народів», які вступили в угоду, щоб сповняти волю Бога, але сказалися невірні Богу і прихилилися до організації Сатани; в той же час було небагато інших, які затримали свою посвяту Богу і залишились Йому вірними і відданими.

Рут була Моабійкою. Вона добровільно залишила бога Моабського і стала послушним служителем Всевишнього; Бог благословив її за це, і вона стала продовжати царський рід Давида ведучий до Христа. Вона перестала бути Моабійкою і була прийнята в сім’ю Господа. Як народ або нація Моабійці були ворогами Єгови. Моабій Санавеллат робив усе, що міг, щоб перешкодити Жидам у відбудові мурів Єрусалиму. (Неємія 2:19) Моабійці зазнавалися перед Богом Єговою і своїми насмішками над Його народом поносили і самого Єгову і тому Бог видав такий вирок над Моабом: «Збито рога Моабові й зламано руку йому, говорить Єгова. Упоїте до п’яна його, пишався бо проти Єгови; нехай же валяється Моаб у своїй блювотині й буде сміховищем. Хіба ж Ізраїль та не був сміховищем у тебе? Чи тож його та поймано між злодіями, що ти, було, як заговориш про него, так і похитуєш головою? О, наслухались ми про гордощі Моабові  — гордощі без міри як він високо ніс себе, як пишався, як у гору неслося серце його. Знаю Я, говорить Єгова, буйність його, та вона марна; пусті слова його; не здоліють того вчинити (що говорять). І видублений буде Моаб із проміж народів зате, що згордів був проти Єгови» (Єремія 48:25-30,42) «І окриється соромом Моаб задля Хамоса, як окрився стидом дом Ізраїля задля Бателя - надії своєї. Що ви говорите: Ми хоробрі мужі, силачі до війни?» - Єремія 48:13,14.

Категория: Оправдання. ТОМ-2 | Добавил: ARAMIC (13.12.2011) E
Просмотров: 483 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *: