ТИР

Бог Єгова зведе рахунки з ворогом. "Ти ж, сину чоловічий, так говорить Господь Єгова, скажи всякому птаству піднебесному й хижому звір’ю, і сходітесь, і прибувайте, відусюди прибувайте на мою жертву, що вам наготую, на великий пир по горах Ізраїлевих, і їжте м’ясиво й пийте кров". (39:17) Польові звірі, птахи в повітрі і домашня живність багатьма людьми на землі трактувалася невластиво, і їх кров проливалася тими, хто переслідував їх лише з жадоби вбивства, хоча для їх вбивства не було ніякої необхідності і оправдання. Свого часу Бог визначив, що людина повинна їсти м'ясо тоді, коли вона потребує їжі; однак у жодному випадку він не дозволив робити вбивання звірів із-зі спорту і знищувати їх: "Крові бо вашої, душ ваших вимагатиму, на всякій животині мститимусь за неї і доповнятимусь душі людської від руки чоловіка, від руки брата його". (Мойсея 9:5) Це пророцтво може знайти двояке сповнення: по-перше, в зв’язку з дикими звірами, птахами і живністю, яких підкликали, щоб пожерти поверженого ворога; а по-друге, символічно у зв’язку з останком народу Божого.  — див. одкриття 19:17  — 21; "Світло", Том 2, стор. 170  — 182.

Далі пророк Єгови говорить до тих, які запрошені на пир: "М'ясиво силачів будете їсти й кров із князів пити, - з тих баранів, ягнят, козлів і телят угодованих на Басані. І їстимете товщ до наситу, й пити кров до хмелю із тієї жертви моєї, що вам позаколюю. І нагодуєтесь за тим столом моїмм кіньми й їздцями, силачами й усякими войовниками, говорить Єгова Бог". (39:18  — 20) Останок Божий пируватиме, пізнавши великі правди і факт, що вони володіють привілеєм, як святе ім’я Єгови буде оправдане через винищення ворога і очищення світу. Ті люди серед народів, які переживуть Армагедон, швидко дізнаються про Єгову; бо слава Його розійдеться по всій землі: "І виявлю між народами славу мою, й усі народи побачать караючий суд мій, що Я доконаю, й руку мою, що на них наложу". (39:21) "Явивсь Єгова руку святу свою перед очима всіх народів, і всі міцні землі побачать спасенне нашого Бога".  — Ісаія 52:10.

Всім буде дана нагода пізнати правду, бо це є воля Божа. (1 Тимотея 2:3, 4) До цього часу Господь показав повне оправдання свого імені, а також явив благословення своєму народові на землі і тим самим оправдав його. Звідси випливає, що Бог в жоднім своїм сотворінні не зоставить місце на сумнів, хто уклав з ним угоду. Тому Господь каже: "І знатиме дім Ізраїлів, що Я  — Господь Єгова. І зрозуміють народи, що дім Ізраїлів тільки за свою неправедність був переселений в неволю  — за то, що вони поламали вірність до мене, так що я аж закрив лице моє перед ними та й подав їх на поталу ворогам їх, щоб полягли од меча". (39:22, 23) Народ Господній спершу сам повинен це зрозуміти, а тоді всі навколо повинні побачити славу Господню.

Ті, хто визнав себе як народ Божий, під час світової війни підкорялися ворожій організації, але не тому, що їх Бог був міфом або ж виявився за слабким, щоб помірятися силою з ворогом, а тому, що ті, які складали "велику громаду", не зайняли вирішальної позиції на боці Єгови. З ціє ї причини вони були змушені пройти через страждання, потерпіти поразку і потрапили в неволю, як каже пророк: "І позаймають половину города у полон, тільки решта народу (останок) не викорениться з города". (Захарія 14:2) Клас "великої громади" під час світової війни попав в полон, і справжня причина їх полонення повинна стати відомою. Якби вони твердо виступили за Бога і  — як останок  — потрапили в полон проти своєї волі, тоді їх було б звільнено; але оскільки вони трималися сатанської організації, то повинні були страждати, як сказано в 7 голові Одкриття. Всі, хто увійшов в угоду з Богом і до Армагедону залишався в полоні, будуть мусіли пройти через великі страждання. "Се я за їх нечистоти і беззаконство вчинив таке з ними, та й сховав перед ними лице моє". (39:24) Після того, як "велика громада" вийде із страждань, очиститься і буде визнана Богом, і Він прийме її в свою організацію (Одкриття 7:14-16), про неї говоритимуть як про "дім Якова", бо ім’я Якова відноситься до тих, хто визнаний Господом. "Тим же то так говорить Господь, Єгова: тепер я заверну полоненого Якова та й змилосерджусь до всього дому Ізраїлевого, та й обстану ревно за святість. Імені мого"ю 39:25 Справедливість вимагає оправдання святого імені Єгови. Однак не по справедливості, а по милосердю повернеться з полону народ Божий.  — Езекиїл 36:21, 22.

Єгова задля свого імені не дозволить, щоб ворог тріумфував над тими, хто заключив із ними угоду, а також над тими, хто через чвою боязливість потрапив в полон ворога. Нещастя, яке спаде на "велику громаду", дасть їй нагоду, виявити себе відданими Господу Богу, і тоді Він обітре їх сльози. (Одкриття 7:17) "І відчуватимуть болесно безчесності свої й усі беззаконство свої, що проти мене творили. Які знов житимуть безпечно у землі своїй, не лякаючись нікого як поприводжу їх назад із поміж народів і позбираю з земель, їм ворожих, та покажу на них святість мою перед очима в многих народів. І спізнають вони, що Я  — Єгова Бог, коли розкинувши їх проміж народи, знов їх позбираю в їх землю, і нікого з них там не зоставлю". (39:26-28) Тоді всі знатимуть, що Єгова є Великий Бог і їх вірний і вічний друг, і що всі свої побіди Він одержав задля свого святого імені.

Всі повинні зрозуміти, що Бог дозволив, щоб "велика громада" потрапила в полон, і що пізніше Він задля свого великого імені звільнив її. Також вони взнають, що пригноблення священного класу під час світової війни і їх наступне звільнення було здійснено по волі Божій, щоб всім стало відоме Його ім’я, яке має бути оправдано.

Заключний вірш цього пророцтва паказує, що він не стосується буквальних нащадків Авраама, хоч деякі з них тепер повернулися в Палестину. Слід зауважити, що пророцтво говорить: "Я післав мій дух на Ізраїля". Це не може стосуватися буквальних жидів як таких, "І не буде вже закривати перед ними ляця мого, бо я виллю серце соє на дім Ізраїлів, говорить Господь Єгова". (39:29) Цей вірш вказує на цілком визначений час, коли Бог вилив свій дух на дім Ізраїлів, і цей час вказаний в пророцтві Йоіла 2:28, 29. Цей святий дух виллється перед вступом Гога на землю, щоб свідки Єгови завдяки Його миллості застерігали людей, і могли проголошувати свідчення правди, перш ніж відбудеться велика битва. Обличчя Бога певний час було наче скрите від Його вірного народу, однак прийде час знову повернути до них своє лице; Сион став родючим, його діти прийшли на світ і будуть навчені Богом, і великими є мир і радість всіх людей. "Взапалі гніву я на короткий час сховав був лице моє від тебе, тепер же вічною любовю помилую тебе, говорить твій Господь. Се бо нині  — як Нойові води: як я поклявся, що Нойові води не прийдуть більше на землю, оттак поклявся я не гніватись на тебе й тебе не карати. Гори бо з місця здвигнуться й горби похитнуться, - милість же моя не одвернеться од тебе, й заповіт миру мого не схитнеться, говорить милосердний до тебе Єгова. Діти твої навчатиме сам Єгова, і великий мир і гаразд буде спомуж синами твоїми. Справедливість твоя скріпить тебе, далеко будеш від гніту, ніщо тобі його боятись, страх не наблизиться до тебе".  — Ісаія 54:8  — 10, 13, 14.

(Продовження в третьому томі).
Категория: Оправдання. ТОМ-2 | Добавил: ARAMIC (13.12.2011) E
Просмотров: 560 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *: